10
Mai

Follow-up SINECTICO 2011

Pentru că am fost parteneri la SINECTICO 2011, ne-am gandit sa iniţiem o leapşă. Una un pic altfel, pentru că dincolo de comunicarea pe bloguri, ea presupunea un aspect care nouă, celor din DreamTeamRO, ne este foarte drag: online-ul dus în offline. In cazul de faţă, subiecţii trebuiau să dăruiască o carte.

Dacă despre eveniment am tot scris (aici si aici), în ceea  ce priveşte impactul “jocului” nostru, concluzia noastră e una singură: o carte rămâne un cadou foarte apreciat de mulţi dintre noi. Peste 40 de oameni şi-au luat angajamentul (şi noi sperăm că s-au ţinut şi de promisiune) să dăruiască unei persoane dragi o carte. Pe cei pe care am reuşit să îi identificăm, vi-i prezentăm aici, ca o minimă mulţumire pentru gestul lor.

Dacă v-am ratat, trageţi-ne de mânecă şi iertaţi-ne. Vom remedia în cel mai scurt timp.

  1. Alex Bartis http://blog.alexbartis.com/2011/04/30/despre-o-carte-via-dragosmone-chinezu-dreamteamro/
  2. Alex Ciuca http://www.hoinaru.ro/2011/04/19/carte-a-mea/
  3. Alina Constantinescu http://alinaconstantinescu.ro/2011/05/sa-facem-sa-fie-greu/
  4. Alin Pandaru http://pandutzu.com/2011/04/citeste-si-da-mai-departe/
  5. Anca Argesiu http://www.funtur.ro/blog/2011/04/14/leapsa-cu-o-carte-s-o-dam-mai-departe/
  6. Andreea Burlacu http://andreeaburlacu.ro/2011/04/14/575.html
  7. Andreea Pietrosel http://www.pietricel.ro/magazinul-de-sinucideri-concurs.html
  8. Anne-Marie Chelaru http://theannemarie.wordpress.com/2011/04/28/idei-de-a-gata/
  9. Carmen – Pandora http://ridiculoustruths.blogspot.com/
  10. Claudia Tocila http://claudiatocila.blogspot.com/2011/04/dupa-citire-unele-carti-sunt-menite-sa.html
  11. Claudiu Semanticu http://semanticu.wordpress.com/2011/04/14/totul-incepe-cu-o-carte/
  12. Claudiu Ciobanu http://claudiuciobanu.eu/2011/04/13/punem-si-noi-niste-carti-in-miscare/
  13. Cristi Birta-China http://chinezu.eu/2011/04/13/va-invit-la-o-preafrumoasa-leapsa-cu-o-carte/
  14. CristinaTM http://cristinatm.net/2011/04/20/leap%C8%99a-chinezeasca-in-cuvinte-romane%C8%99ti/
  15. Daniela Ungureanu http://www.danielaungureanu.ro/2011/04/14/leapsa-cu-o-carte-de-la-nicu/
  16. Daniel Papa http://www.papen.ro/2011/04/15/o-initiativa-de-nota-10/
  17. Dragos Mone http://dragosmone.ro/2011/04/o-carte/
  18. Fata din port http://www.fatadinport.com/leapsa-cu-carte-la-propriu/
  19. Ioana Miroiu http://ioanamiroiu.wordpress.com/2011/04/29/leapsa-cu-carti/
  20. Ionut Bunescu http://www.bunescu.ro/2011/04/14/sinectico-intrunirea-oamenilor-de-carte-2011/
  21. Ionut Iancu http://www.ionutiancu.ro/2011/04/14/leapsa-cu-carti/
  22. Lumea Mare http://lumeamare.ro/2011/04/14/leapsa-cu-o-carte/
  23. Madalina Uceanu http://careeradvisor.ro/coaching-pentru-echipele-de-directori
  24. Marius Matache http://www.mariusmatache.ro/print-vs-e-book-sau-old-school-vs-new-wave/
  25. Marius Rusu http://mariusrusu.ro/daruieste-o-carte/
  26. Mihai Pintilie http://traveloman.ro/2011/04/22/o-carte-este-ca-si-o-gradina-purtata-in-buzunar/
  27. Mirona Pascu http://mironeasca.com/deci-m-am-lepsuit-cu-un-o-carte-de-dat/
  28. Nicu Simion http://www.info-delta.ro/nicu/leapsa-cu-o-carte/
  29. Oana Bratila http://obratila.ro/2011/05/boala-de-moarte/
  30. Oana Duma http://sareadinbucate.wordpress.com/2011/04/28/povestea-merge-mai-departe/
  31. Oana – Ineptiile mele http://ineptiilemele.blogspot.com/2011/04/leapsa-cu-carte-super-pe-bune.html
  32. Radu Oncescu http://www.raduoncescu.ro/?s=sinectico
  33. Richie http://richietm.blogspot.com/2011/04/o-carte-cadou-leapsa.html
  34. Ruxa Predescu http://printreranduri.eu/2011/04/leapsa-pe-citite
  35. Sabina Cornovac http://www.sabina-cornovac.ro/index.php/leapsa-cu-o-carte-pentru-liana-mitroi/
  36. Stefan Murgeanu http://www.concediaza-ti-seful.ro/2011/04/daruieste-o-carte-una-macar/
  37. Teatrul Masca http://teatrulmasca.wordpress.com/2011/04/13/ma-tem-de-omul-unei-singure-carti-ii/
  38. Teatrul Masca http://teatrulmasca.wordpress.com/2011/04/15/cartea-noastra-a-ajuns-pe-maini-bune/
  39. Valentina Roman http://valentina-roman.blogspot.com/2011/04/o-carte-pentru-fiecare.html
  40. Vlad Dulea http://vlad.dulea.ro/2011/04/18/intrunirea-oamenilor-de-carte/
  41. http://bungust.com/sensibilitati/da-o-carte-este-intotdeauna-un-cadou-bineprimit/
  42. http://www.tvdece.ro/se-mai-dau-carti-cadou/
  43. http://www.ozeneu.com/2011/04/leapsa-cu-carte/
  44. http://esti-liber.blogspot.com/2011/04/sa-jucam-leapsa.html
  45. http://anti.bl0g.ro/re-teme-si-carti/
  46. http://mistotica.wordpress.com/2011/04/22/teme-si-carti/
  47. http://dojoblog.info/2011/05/06/carte-yes-please/
  48. Sabina Cornovac http://www.sabina-cornovac.ro/index.php/leapsa-cu-o-carte-pentru-liana-mitroi/
gravatarDespre autor: Nume: Marius Matache
Social: Twitter | Facebook | YouTube | Google+
Website: http://www.foreverfolk.com
Doctorat in chimie. Cand m-am saturat de stiinta, m-am apucat serios de muzica folk, astfel ca youtube ma cunoaste. Si dintr-una-ntr-alta, am pus bazele unui portal de muzica folk, al carui redactor-sef sunt. Si pentru ca asta am visat sa fiu de mic, vinerea de la 22 ma mai auziti si pe la Radio Romania Cultural. Uneori, mai si predau la Facultatea de Geografie din Universitatea din Bucuresti, sau dirijez galeria nationalei de rugby a Romaniei. In #DreamTeamRO m-au luat pentru ca aveau nevoie de un Ilie Dobre care sa vorbeasca non-stop.

Lasă un comentariu